המפתח להצלחה זה תכנון נכון

ההבדלים בין וורדפרס ל – WIX ומה מתאים לכם?

וויקס ו-וורדפרס הן שתי פלטפורמות פופולריות לבניית אתרי אינטרנט ללא צורך בכתיבת קוד. שתיהן נוחות וקלות לשימוש, אך ישנם גם כמה הבדלים משמעותיים ביניהן.

cost

עלויות

הבסיס של כל שתי מהפלטפורמות הוא חינמי, אבל בשתיהן יש לרכוש עבור האתר אחסון ודומיין. 

עלות האחסון בוויקס גבוהה יותר מאחסון אתרי וורדפרס אולם בוורדפרס יש לקחת בחשבון עלויות תחזוקה הכוללות עדכוני מערכת ותוספים בכדי לשמור על האתר מאובטח ומהיר.

system

שימוש במערכת

וויקס מציעה ממשק פשוט ואינטואיטיבי לתפעול מיידי עבור כל משתמש – באמצעות גרירה ושחרור של אלמנטים תוכלו לעצב בקלות ובמהירות אתר יפה, לארגן את התוכן ולהוסיף טפסים. למרות הקלות היחסית בהקמת אתר וויקס, בפועל, מרבית בעלי האתרים שוכרים מעצב להקמת האתר בכדי להשיג אתר מרשים ויעיל שנראה מקצועי וייצוגי לעסק שלהם.

כברירת מחדל, וורדפרס לא מגיעה עם ממשק כזה ויש להתקינו בנפרד בעזרת תוסף או ערכת נושא פרימיום. אחד מהתוספים המומלצים ביותר לכך הוא אלמנטורכמו כן, כדי לשלוט בעיצוב אתר וורדפרס במלואו יש להכיר את חלקי הממשק השונים כגון תפריטים, העורך הויזואלי ועוד, מה שיאפשר למעשה גמישות גדולה בהרבה לשינויים והתאמות מאשר בוויקס – אולם זה דורש מעט למידה וניסיון עם המערכת.

seo

אופטימיזציה במנועי חיפוש (SEO)

מבחינה זו, אתרי וויקס פחות טובים לקידום האתר, למרות שיפור משמעותי בשנה האחרונה בתחום זה באתרי וויקס, עדיין לוויקס קיימים חסרונות משמעותיים בתחום זה. אחד מהחשובים שבהם הוא מהירות טעינה איטית יחסית לאתר וורדפרס שמשפיעה גם על הקידום.

לעומתם אתרי וורדפרס מותאמים מיסודם לאופטימיזציה במנועי חיפוש. כמו כן, ישנם תוספים קלים לשימוש המיועדים לשיפור האופטימיזציה של אתר וורדפרס, כגון יוסט SEO. השימוש בתוספים מקל לקדם את אתרי וורדפרס למיקומים גבוהים יותר משמעותית בחיפושים בגוגל.

complex

מורכבות האתר

וויקס מאפשרת בניית אתר תדמית בקלות ובמהירות, אולם אם האתר שאתם רוצים מיועד להיות מורכב יותר מאתר תדמיתי פשוט – למשל פורטל תוכן או אתר סחר – וורדפרס מציעה הרבה יותר גמישות והתממשקות למערכות חיצוניות והיא כנראה תהיה הבחירה הנכונה עבורכם במקרה זה.

question

מה מתאים לכם?

אם נתחשב בכל הפרמטרים, מה שבטוח הוא שתצטרכו להחליט קודם כל איזה מן אתר אתם רוצים ומהם הצרכים של העסק אותו אתם מעוניינים לקדם, לפני שתבחרו בפלטפורמה כזו או אחרת.

מומלץ לקבל ייעוץ ראשוני מחברת בניית אתרים מקצועית כגון Aluftech על מנת להגדיר את אפיון האתר שלכם כראוי ולקבל החלטה לגבי הפלטפורמה המתאימה עבורו. נשמח להזמין אתכם לקפה וייעוץ חינם אצלנו במשרד.

ליצירת קשר טלפון:  077-9616382  |  אימייל: office@uzia46.sg-host.com